OÜ Päikesepuu

Valgustid


Kuplid on välja treitud ühest tervest pakust. Seinapaksus on 1-3mm. Mida õhem sein ja heledam puit, seda rohkem valgust läbi kumab. "Suitsutatud" tamm näiteks ei paista üldse läbi.
Kuplid on perfekselt ümmargused ainult korraks - treimise ajal. Kuivades võtavad nad sellise kuju nagu neil kasvades oli. Ovaalsed lähevad ovaalseks ja lopergused loperguseks, oksakohad ja muud rikked annavad oma osa. Mõned kuplid muudavad oma kuju vaevumärgatavalt, mõned omandavad täiesti uue vormi - sõltuvalt puuliigist ja süü suunast. Aga need on väga pikad jutud ja muutuvad pidevate avastusretkede käigus puude sisse üha pikemaks.
Deformatsioonid toimuvad üsna kiiresti, päevade, vahel tundidega, nii et kummalisel kombel ei olegi puidu kuivamise jälgimine igav ja tüütu tegevus. Väga põnev on. 

Kuplite suurim läbimõõt on 55cm. Praegu. Ühe kupliga valgustite hinnad jäävad 120 ja 500€ vahele - viimased on tehniliselt keerulised ja peaaegu maksimumsuuruses vormid. Mitme kupliga ja keeratavad/pööratavad valgustid on kallimad.  Suuremad valgustid on suhteliselt odavamad kui väikesed - kinnitusvahendid ja komplekteerimine võtavad sama asja sõltumata kupli suurusest.